Stabilizator głowy do deski ortopedycznej GESS Polska Marka GESS | Zapytaj w Sklepie Medycznym
  • Stabilizator głowy do deski ortopedycznej GESS Polska Marka GESS | Zapytaj w Sklepie Medycznym

Stabilizator głowy do deski ortopedycznej GESS

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Uniwersalny stabilizator głowy do deski ortopedycznej lub noszy ratowniczych

Klockowy stabilizator głowy Polskiej Marki GESS to system unieruchomienia i stabilizacji głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa, stosowany podczas transportu poszkodowanego na noszach lub desce ortopedycznej z miejsca nieszczęśliwego zdarzenia. Zastosowanie stabilizatora wpływa nie tylko na podniesienie komfortu ewakuowanego, ale znacząco ułatwia transport medyczny – jego użycie zastępuje konieczność ręcznej stabilizacji głowy i odcinka szyjnego przez jednego z ratowników, pozwalając mu na wykonywanie innych istotnych zadań. Stabilizator głowy do deski ortopedycznej wykorzystywany jest w codziennej pracy ratowników medycznych, wodnych, górskich oraz przez zastępy Straży Pożarnej.

Co wyróżnia klockowy stabilizator głowy do noszy i desek ortopedycznych?

Oferowany przez Polską Markę GESS stabilizator głowy to produkt o charakterze uniwersalnym, ponieważ dzięki wygodnemu montowaniu na paski pasuje do niemal każdej deski ortopedycznej oraz noszy ratunkowych, także do oferowanych przez Polską Markę GESS noszy podbierakowych. Stabilizator przeznaczony jest dla dorosłego pacjenta. Obicie stabilizatora zostało wykonane z wytrzymałego materiału nieprzepuszczalnego, dzięki czemu jest odporne na zabrudzenia czy plamy powstałe przez płyny ustrojowe: krew, ślinę czy wymiociny. Stabilizator klockowy głowy łatwo utrzymać w czystości, może być także poddawany dezynfekcji, by zapobiec namnażaniu się na nim bakterii, wirusów czy grzybów, a także pleśni.

Najważniejsze cechy produktu

  • Stabilizator zapewnia skuteczne unieruchomienie głowy i ustabilizowanie kręgosłupa w odcinku szyjnym, zapewniając wygodną i bezpieczną ewakuację poszkodowanemu
  • Składa się z podkładki, dwóch klocków do bocznej stabilizacji i pasków mocujących na rzep, które służą przypięciu stabilizatora do noszy, a także unieruchamiają głowę i kręgosłup poszkodowanego
  • Stabilizator głowy klockowy jest łatwy do utrzymania w czystości, trwały oraz lekki

Stabilizator głowy klockowy GESS – budowa 

Tradycyjny stabilizator głowy klockowy do noszy podbierakowych lub do deski ortopedycznej występuje w kolorze czerwonym. Składa się z podkładki, dwóch klocków do stabilizacji bocznej oraz pasy służące zarówno do przymocowania stabilizatora głowy do deski ortopedycznej, jak i unieruchomienia głowy. Stabilizator głowy do deski ortopedycznej jest lekki, przez co nie obciąża dodatkowo noszy z poszkodowanym. Co istotne ze względu na diagnostykę poszkodowanego, przez stabilizator przenikają promienie rentgenowskie, dlatego stabilizator głowy do deski ortopedycznej może znajdować się pod jego głową w trakcie badania RTG.

Parametry techniczne:

  • Kolor - czerwony
stabilizator głowy klockowy

Specyficzne kody