Inhalatory i nebulizatory

Inhalatory dla dzieci i dorosłych - Polska Marka GESS

Inhalatory i nebulizatory, które oferuje Polska Marka GESS, to urządzenia do inhalacji, a raczej jednej z jej form, czyli nebulizacji. W naszym katalogu prezentujemy specjalistyczne inhalatory, dzięki którym każda medyczna czy domowa nebulizacja jest skuteczną, wydajną i przede wszystkim - bezpieczną formą podania leku w formie aerozolu do dróg oddechowych chorego. Oferta, w której proponujemy naszym klientom sprzęt medyczny taki jak inhalator z nebulizatorem, została przygotowana przez nas ze szczególnym skupieniem i uwzględnieniem potrzeb każdego klienta. Pod flagą Polskiej Marki GESS udostępniamy naszym klientom inhalatory nebulizatory w niskiej cenie, do przeprowadzania inhalacji dróg oddechowych zarówno w domu jak i ośrodkach medycznych. Inhalacje aparatami GESS przywrócą Ci dobre samopoczucie, niezależnie czy szukasz sposobu na uciążliwy katar, sprzętu do inhalacji na zapalenie płuc czy urządzenia, które umożliwi nebulizację na zatoki. 

Inhalatory oraz nebulizatory dostępne online - katalog Polska Marka GESS:

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Inhalator GESS MAJA

Uniwersalny i niezawodny inhalator tłokowy GESS MAJA. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inhalator GESS WAWELUŚ


Nowoczesny inhalator dla dziecka GESS WAWELUŚ 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Zestaw akcesoriów GESS OPTI

Zestaw najwyższej jakości akcesoriów do inhalatora GESS MAJA i nie tylko.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Nebulizator GESS / pojemnik na lek

Wysokiej jakości nebulizator marki GESS dedykowany jest do inhalatorów tłokowych różnych marek. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Smoczek do inhalacji

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Maseczka do inhalatora – SŁONIK

Wysokiej jakości maseczka do inhalatora dla dziecka o przyjaznym wyglądzie w kształcie słonika. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Inhalatory i nebulizatory Polskiej Marki GESS to popularne aparaty do podawania leków w formie wziewnej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Inhalatory i nebulizatory służą do zabiegów nebulizacji przy różnych rodzajach schorzeń - zarówno w formie nawilżających inhalacji profilaktycznych solą fizjologiczną, a także nebulizacji górnych i dolnych dróg oddechowych przy przeziębieniu, katarze i kaszlu. Przy pomocy bardzo dobrego inhalatora GESS w atrakcyjnej cenie, można przeprowadzać także inhalacje lecznicze przy zaawansowanych terapiach stanów ostrych przy mukowiscydozie, astmie oraz innych chorobach przewlekłych. 

Czym jest inhalacja, znana także jako nebulizacja?

Inhalacja należy do jednej z najstarszych, tradycyjnych form leczenia schorzeń układu oddechowego - zarówno tych dotyczących górnych, jak i dolnych dróg oddechowych. W pierwotnej formie inhalacja wykonywana była poprzez wdychanie naparu przygotowanego z mieszanki ziół - chory nachylał się nad misą i "zaciągał" opary mieszaniny. A czym współcześnie jest nebulizacja?

Obecnie, inhalacja, a w zasadzie nebulizacja, polega na wziewaniu roztworu leku, antybiotyku lub soli fizjologicznej w postaci aerozolu, który wytwarza elektryczny inhalator z nebulizatorem. Nebulizacja nie tylko pomaga załagodzić objawy przeziębienia, zapalenia oskrzeli czy kataru - tego typu inhalacje wykonuje się także przy alergii i astmie. W naszym poradniku znajdą Państwo dedykowane artykuły dotyczące inhalacji na zatoki oraz porady pomagające przy wyborze profesjonalnego inhalatora dla astmatyka. Zastępca miski z ziołami, inhalator elektryczny/nebulizator GESS to rodzaj urządzenia medycznego, które od wielu lat podbija serca użytkowników z całej Polski. Urządzenie do inhalacji dostępne jest niemal w każdym domu - z inhalatora dla dzieci i dorosłych mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny, niezależnie od ich wieku. 

Rodzaje inhalatorów 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów inhalatorów i nebulizatorów, jednak do najpopularniejszych należą:

  • Inhalatory kompresorowe (pneumatyczne, tłokowe) - to urządzenia do inhalacji wyposażone w kompresor, nebulizator (pojemnik na lek, który wytwarza aerozol) oraz dreny powietrza zakończone maseczką lub ustnikiem. Przed włączeniem należy podłączyć je do sieci, dlatego nazywane są także inhalatorami elektrycznymi. Cechuje je niska cena, wydajna praca oraz możliwość używania niemal wszystkich preparatów do inhalacji - soli fizjologicznej, leków a także sterydów. Ze względu na wysoką jakość, niską cenę i uniwersalność zastosowania przy różnych schorzeniach, to właśnie inhalatory kompresorowe znalazły się w ofercie Polskiej Marki GESS
  • inhalatory siateczkowe, membranowe - są to zazwyczaj inhalatory przenośne na baterie. Nie można używać ich do wszystkich rodzajów leków do inhalacji, ponieważ membrana która rozdrabnia lek może uszkodzić ich wrażliwą strukturę i osłabić działanie lecznicze 
  • inhalatory proszkowe, DPI – to inhalatory manualne zawierające lek wspomagający oddychanie, stosowane do doraźnej pomocy osobom przy chorobach takich jak astma czy POChP.
  • Inhalatory ultradźwiękowe - to małe, ciche urządzenia do inhalacji, które wyposażono w przetwornicę do rozpylania leku przy pomocy fal dźwiękowych. Tego rodzaju inhalator również sprawdza się jedynie do wąskiej grupy leków, ponieważ fale mogą uszkodzić lecznicze działanie preparatu do inhalacji.

Jak wybrać inhalator? Cena to nie jedyne kryterium

Podczas wyboru odpowiedniego inhalatora elektrycznego (kompresorowego) z naszej oferty warto zwrócić nie tylko na cenę, ale także na specyfikację inhalatora, która informuje o najważniejszych parametrach urządzenia do inhalacji. Inhalator z nebulizatorem wytwarza aerozol (zimną mgiełkę), w której znajdują się rozdrobnione cząsteczki leku. To, jak skuteczne będzie działanie inhalatora na konkretny odcinek dróg oddechowych chorego, uzależnione jest od wielkości wytworzonych przez nebulizator drobinek. Dlatego najważniejszym parametrem sprzętu do inhalacji jest tzw. MMAD świadczący o średniej wielkości cząsteczek wytwarzanych przez nebulizator inhalatora. Najlepsze urządzenia do inhalacji zarówno górnych jak i dolnych dróg oddechowych (płuc i oskrzeli) to te, których parametr MMAD mieści się w przedziale od 1 do 3 µm, do terapii środkowego odcinka dróg oddechowych polecamy aparaty generujące cząsteczki o średniej wielkości od 4 do 6 µm, natomiast wszystkie inhalatory o parametrze MMAD wyższym niż 7 µm stosuje się do inhalacji górnych dróg oddechowych, czyli zatok czy nosa. Nasze inhalatory GESS Maja oraz Oliwia zostały przebadane przez Politechnikę Warszawską, gdzie potwierdzono ich wysoką jakość i generowanie średniej wielkości cząsteczek poniżej 3 µm , które trafiają zarówno do górnych, środkowych jak i dolnych dróg oddechowych.

Jak wykonać inhalację? 

Jeśli szukasz sposoby na prawidłowe przeprowadzenie inhalacji/nebulizacji, zapraszamy do naszego artykułu. Pierwsze kroki po zakupie nowego inhalatora w niskiej cenie świetnie opisuje także nasz wpis jak używać nebulizatora? Pamiętaj o zapoznaniu się z instrukcją obsługi inhalatora w którym znajdują się cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji i dezynfekcji inhalatora. Po więcej ciekawostek zapraszamy do naszego artykułu - Jak prawidłowo dbać o inhalator? Zasady konserwacji inhalatora.

Waweluś - legendarny inhalator dla dzieci 

Inhalatory w najlepszej cenie dostępne w ofercie Polskiej Marki GESS mogą być stosowane przez użytkowników w każdym wieku. Jednak prezentujemy także urządzenia przeznaczone w szczególności dla dzieci, takie jak inhalator dla dzieci Waweluś, który charakteryzuje się cichą pracą oraz wyglądem sympatycznego smoka, z którym każdy maluch pokona chorobę. Przydomek legendarnego nie dotyczy tylko niezwykle skutecznego działania inhalatora dla dzieci, ale także inspiracji do powstania urządzenia, jaką jest polska legenda o smoku, którego symboliczny pomnik można podziwiać po dziś dzień na krakowskim dziedzińcu. Waweluś to nie jedyny inhalator dla dzieci dostępny w naszej ofercie. Polecamy także uniwersalne inhalatory Maja oraz Oliwia GESS, które wyposażone w odpowiednie końcówki do inhalacji - maseczkę dla dziecka lub smoczek do inhalatora dla niemowląt, które umożliwią nebulizację dróg oddechowych nawet najmłodszych członków rodziny. 

Jaki inhalator na zatoki, a jaki na katar?

Zastosowanie inhalatorów jest niezwykle szerokie - w zależności od właściwości wybranego rodzaju inhalatora, urządzenie może leczyć konkretne odcinki dróg oddechowych. Dla wszystkich zainteresowanych urządzeniami do inhalacji, które oferuje Polska Marka GESS stworzyliśmy rozbudowane artykuły, które pomogą w wyborze najlepszego inhalatora na zatoki. Dla wielu nie jest zaskoczeniem, że na zapalenie płuc inhalacje przynoszą zbawienne rezultaty. Jednak kaszel i katar również zaliczają się do schorzeń, których leczenie może być wspomagane inhalacjami - jaki inhalator na katar wybrać? Sprawdź! 

Co wyróżnia inhalatory i nebulizatory GESS i dlaczego warto je wybrać? 

Oferowane inhalatory i nebulizatory posiadają długi okres gwarancji, uniwersalne i szerokie zastosowanie, wydajne działanie oraz co najważniejsze - atrakcyjny stosunek ceny inhalatora do wysokiej jakości urządzenia. Charakteryzują się cichym działaniem oraz pracą ciągłą - ten parametr informuje nas o tym że urządzenie nie przegrzewa się i można używać go do inhalacji tak długo, jak jest to konieczne. 

W katalogu i naszej ofercie inhalatorów GESS znajdują się wydajne inhalatory tłokowe z nebulizatorem, które można stosować w terapii układu oddechowego na wszystkich jego odcinkach - zarówno do inhalacji dolnych, jak i górnych dróg oddechowych. Gwarantujemy niskie koszty użytkowania i eksploatacji urządzenia, a w razie potrzeby udostępniamy części zamienne do inhalatora. W naszej siedzibie znajduje się także serwis oraz naprawa inhalatorów GESS, jednak wielu dotychczasowych użytkowników podkreśla niemal bezawaryjną pracę urządzeń. 

Jesteśmy pewni, że wiesz już który nebulizator wybrać z oferty przygotowanej przez Polską Markę GESS. Wierzymy, że niezależnie od wyboru, inhalator z nebulizatorem GESS w niskiej cenie z naszej oferty spełni Twoje oczekiwania. Proponujemy również akcesoria do inhalatora takie jak maseczki w różnym rozmiarze dla dzieci i dorosłych, niezawodne filtry, trwałe przewody powietrza, a także ustniki z zastawką i smoczki. Zapraszamy!