Inhalator dla dorosłych - jaki wybrać?

Inhalator dla dorosłych - jaki wybrać?

Opublikowany : - Kategorie : Default

Inhalator dla dorosłych wspiera leczenie górnych i dolnych dróg oddechowych. Nebulizacja przy użyciu inhalatora dla dorosłych to jedna z najpopularniejszych i najlepszych terapii leczniczych. Skuteczność inhalacji zależy od dobrego inhalatora dla dorosłych, który występuje w kilku rodzajach. Jakie są typy urządzenia? Czy inhalator jest dobry na kaszel u dorosłych? Jaki inhalator dla dorosłych? Poznaj propozycje inhalatorów Polskiej Marki GESS.

Inhalator dla dorosłych - co to jest i jakie są jego cechy?

Inhalator dla dorosłych i dzieci to przyrząd medyczny, za pomocą którego wykonuje się inhalację. Pierwsze urządzenia i terapie wziewne datuje się na lata 60 XIX wieku. Aparat do inhalacji dla dorosłych rozprasza substancje w powietrzu lub innym gazie i wytwarza aerozol. Za przekształcenie lekarstwa w aerozol odpowiada nebulizator, który rozbija cząsteczki leku do odpowiednio małej wielkości. Inhalator przeznaczony dla dorosłych może pracować w sposób ciągły lub przerywany. Maska do inhalatora dla dorosłych jest istotnym elementem urządzenia – powinna być dobierana indywidualnie. A jaki inhalator dla dorosłego będzie najlepszy? O tym w dalszej części tekstu.

inhalator dla dorosłych

Do czego służy inhalator?

Inhalator dla dorosłych i dla dzieci służy do podawania leków (antybiotyku, środka rozkurczowego czy sterydu) w formie aerozolu. Lekarstwa trafiają bezpośrednio do dróg oddechowych, dzięki czemu są bezpieczniejsze od leków w formie stałej. Preparaty przyjmowane za pomocą inhalatora nebulizatora dla dorosłych w mniejszym stopniu wnikają w krew, co obniża prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych leku. Wybór inhalatora dla dorosłego zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia. Urządzenie stosuje się w przypadku takich schorzeń jak: astma oskrzelowa, stany zapalne nosa, zatok, gardła, krtani, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, alergie, grzybica układu oddechowego. Jaki inhalator wybrać dla dorosłych? Co do inhalacji dla dorosłych?

Rodzaje inhalatorów

Urządzenia do inhalacji różnią się wielkością, parametrami technicznymi, dołączonymi akcesoriami i przeznaczeniem. Inhalator z nebulizatorem dla dorosłych powinien być dobierany indywidualnie do naszych potrzeb i towarzyszących chorób. Jaki inhalator dla dorosłych na zatoki, a jaki na choroby przewlekłe?

1. Inhalator membranowy

Urządzenie pozwala na przyjmowanie wszystkich rodzajów leków. To nowoczesny inhalator, który cechuje się cichą pracą i niewielkim rozmiarem. Niestety koszt inhalator membranowego jest dość wysoki. Zaleca się go przede wszystkim osobom, które muszą cały czas korzystać z urządzenia. 

2. Inhalator ultradźwiękowy

Ultradźwiękowe inhalatory dla dorosłych służą głównie do nawilżania dróg oddechowych. Przyrząd generuje gęsty aerozol przy pomocy energii ultradźwięków. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie leki można stosować z inhalatorem. 

3. Inhalator pneumatyczny (kompresorowy, tłokowy)

Tłokowe inhalatory dla dorosłych działają z pomocą sprężarki, która wytwarza sprężone powietrze. Ten rodzaj urządzenia współpracuje ze wszystkimi lekami i mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Cena inhalatora dla dorosłych nie jest wysoka, a jednocześnie przyrząd zapewnia nam cichą i efektywną pracę. Dobry inhalator dla dzieci i dorosłych składa się ze sprężarki, wężyka, ustnika i nebulizatora. 

Jak stosować inhalator u dorosłego? 

Efektywność inhalacji zależy w dużej mierze od tego, jak się do niej przygotujemy. Nieodpowiednio dobrany inhalator i źle przeprowadzona inhalacja zrobią nam więcej krzywdy niż pożytku. Jak stosować inhalator dla dorosłych?

1. Na początku należy wybrać odpowiednie urządzenie. Warto skorzystać z opinii inhalatora dla dorosłych, z forum inhalator dla dorosłych lub z rankingu inhalatora dla dorosłych który znajduje się poniżej.

2. Przed wykonaniem inhalacji należy dokładnie umyć i wysuszyć ręce.

3. Kolejny krok to sprawdzenie, czy nasz zestaw jest kompletny. Akcesoria do inhalacji dla dorosłych takie jak maska lub ustnik powinny być nienaruszone.

4. W dalszej kolejności leży zapoznać się z instrukcją obsługi naszego urządzenia.

5. Następnie należy podłączyć inhalator do prądu.

6. Kolejny krok to dokładne odmierzenie dawki leku i umieszczenie jej w nebulizatorze.

7. Należy zająć wygodną pozycję, nałożyć maskę lub ustnik.

8. Bierzemy głębokie wdechy i rozpoczynamy inhalację. 

9. Prawidłowa inhalacja powinna trwać ok. 10-15 minut. Po tym czasie wyłączamy urządzenie i odłączamy je od prądu. 

10. Na samym końcu warto przepłukać jamę ustną.

Jaki inhalator dla dorosłych? Ranking urządzeń z oferty Polskiej Marki GESS

W ofercie Polskiej Marki Gess znajdują się inhalatory, które wyróżniają się doskonałą jakością i trwałością. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy chwalą urządzenia i są zadowoleni z poziomu inhalacji. Politechnika Warszawska zatwierdziła wysoką jakość naszych urządzeń. Ranking inhalatorów dla dorosłych z naszej oferty:

1. Inhalator Maja

gess maja inhalator dla dorosłych

Urządzenie tłokowe doskonale sprawdzi się w terapii antybiotykowej, w celach zapobiegawczych i leczniczych. Inhalator dla całej rodziny charakteryzuje się cichą pracą i może działać w trybie ciągłym, bez żadnych przerw. Co więcej, z inhalatora mogą korzystać nawet osoby leżące. Pojemnik na preparat leczniczy (nebulizator) posiada system zabezpieczający, który zapobiega rozlaniu się leku.

2. Inhalator Oliwia

gess oliwia inhalator dla dorosłych

Inhalator pneumatyczny to nowoczesne urządzenie, które również umożliwia pracę w trybie ciągłym. Świetnie nadaje się jako inhalator na katar dla dorosłych, w terapii solą fizjologiczną lub w ziołolecznictwie czy aromaterapii. Inhalator Oliwia jest wydajny, funkcjonalny, sprawdzi się zarówno w przypadku inhalacji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przyrząd może być używany w domu, w podróży, jak i w szpitalach.

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Powiązane posty

Udostępnij