Koncentratory tlenu

Polska Marka GESS oferuje Państwu wysokiej jakości koncentratory tlenu, przeznaczone do użytku profesjonalnego w placówkach służby zdrowia oraz do użytku domowego. Koncentrator tlenowy to urządzenie, które wytwarza skoncentrowany tlen z powietrza pokojowego w celu dostarczenia go pacjentowi, który z powodów zdrowotnych wymaga tlenoterapii. Urządzenie jest niezastąpioną pomocą w leczeniu chorób płuc, nowotworów oraz schorzeń serca, które objawiają się niewydolnością oddechową. Aparat tlenowy OxyFlow Polskiej Marki GESS pozwala na znaczący wzrost saturacji krwi, czyli poziomu natlenienia organizmu, który powinien wynosić 95% lub więcej. Wszystkie wskazania poniżej tej wartości powinny być czytelnym sygnałem dla lekarza, aby zastosować tlenoterapię. 

Kondensator tlenu pobiera powietrze z otoczenia, którego tlen jest składnikiem. Absorbując azot metodą zmiennnociśnieniową, umożliwia wytworzenie i dostarczenie tlenu do organizmu w stężeniu wynoszącym ponad 90% - gaz o tak wysokim stężeniu nazywamy tlenem medycznym. Filtry oczyszczające oraz nawilżacz powietrza do koncentratora znacząco podnoszą jakość wytwarzanego gazu i sprawiają, że jest on lepiej przyswajalny przez organizm pacjenta. 

Dobry, medyczny koncentrator umożliwia oddzielanie tlenu o wysokiej gęstości od powietrza w sposób ciągły, podnosząc poziomu natlenienie krwi u użytkownika i poprawiając jego parametry zdrowotne. Prezentowany przez nas kompresor tlenowy OxyFLOW GESS jest aparatem zdolnym do nieprzerwanej, 24-godzinnej pracy, a szybkość przepływ tlenu można swobodnie regulować w zależności od potrzeb chorego. 

Tlen medyczny, który wytwarzają generatory tlenu, posiada szerokie zastosowanie:

• Skutecznie wspomaga procesy lecznicze i rehabilitacyjne

• Znacząco zmniejsza uciążliwie objawy reakcji alergicznych

• Wpływa na poprawę samopoczucie i kondycję psychiczną pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi, między innymi depresją

• Pomaga walczyć z bezsennością, przemęczeniem i chronicznym stresem 

Stacjonarne koncentratory tlenu OxyFlow GESS ze względu na wysoką wydajność i cichą pracę są wykorzystywane w placówkach zdrowotnych: szpitalach i klinikach. Aparaty z powodzeniem można użytkować także w domach prywatnych. Ze względu na olbrzymią wydajność ich pracy, pozwalającą dostarczyć nawet 5 lub 10 litrów tlenu na minutę, cechują się nieco większymi gabarytami niż przenośne koncentratory tlenu. Gwarantują one jednak niezawodność oraz efektywną pracę, która przyniesie ulgę pacjentom zmagającym się z każdym rodzajem niewydolności oddechowej, bez względu na to, czy jest ona spowodowana chorobami, alergią czy stresującym trybem życia. 

Agregat tlenowy jest łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego jest znacznie bezpieczniejsze niż używanie butli tlenowej. Nie tylko nie stwarza on niebezpiecznego ryzyka wybuchu, ale zapobiega sytuacji, w której tlen mógłby zostać podany w sposób mogący zaszkodzić pacjentowi. Dodatkowo, butla tlenowa posiada możliwość przechowywania tylko określonej objętości gazu, co z czasem zmusza użytkowników do poszukiwania nowego źródła tlenu, natomiast koncentrator tlenowy produkuje tlen na bieżąco, w zależności od zapotrzebowania. 

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Koncentrator tlenu OxyFlow 5L

Urządzenie wytwarzające wysokiej jakości tlen z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu.

Przepływ : 0-5L / min

Zastosowanie : szpitalne oraz w warunkach domowych 

WERSJA : BASIC - bez pilota 

Koncentrator tlenu OxyFlow 10L

Koncentrator tlenu OxyFlow-10 GESS to urządzenie wytwarzające wysokiej jakości tlen medyczny

Charakteryzuje się ultra-wydajną pracą, pozwalającą na wytworzenie aż 10 litrów tlenu na minutę