Termometry

Wysokiej klasy termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy elektroniczny jest jednym z podstawowych przyrządów, który powinien znaleźć się w każdym domu. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie zidentyfikować precyzyjnie temperaturę ciała i wykryć gorączkę, która nierzadko jest jednym z pierwszych ostrzeżeń, że w organizmie dzieje się coś złego.

Termometr to przydatny przyrząd zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W przypadku tych ostatnich tradycyjny pomiar, który wymaga bezpośredniego kontaktu przyrządu z ciałem, może być bardzo trudny. Podczas mierzenia temperatury dziecko często wierci się i trudno mu wytrzymać nieruchomo w jednej pozycji. Dlatego nasza hurtownia medyczna proponuje skuteczną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań ? termometr bezdotykowy.

Jak działa taki przyrząd? Jego funkcjonowanie opiera się na wykorzystaniu odczytu promieniowania podczerwonego (im wyższa temperatura, tym większe promieniowanie podczerwone), które jest odbierane przez specjalny czujnik, zamieniający je na sygnał cyfrowy wyświetlany na ekranie LCD termometru. Nie jest tu potrzebny żaden bezpośredni kontakt z ciałem badanego dziecka lub dorosłego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest także bardzo krótki czas pomiaru. To wszystko sprawia, że taki produkt to idealny termometr dla dzieci. Dodatkowo za jego pomocą można łatwo sprawdzić, czy temperatura zmieniła się nawet w ciągu kilku ostatnich minut.

Warto podkreślić, że termometr bezdotykowy może być również z powodzeniem wykorzystywany do pomiaru temperatury wody, mleka lub innych obiektów. Tego rodzaju narzędzie chętnie stosowane jest również w gastronomii do mierzenia temperatury potraw bez konieczności krojenia mięsa. Jak widać, zastosowanie termometru bezdotykowego jest bardzo szerokie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest on podstawowym narzędziem przede wszystkim w medycynie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą termometrów bezdotykowych. W przypadku pytań, zawsze służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

GESS Termometr bezdotykowy


Termometr bezdotykowy polskiej marki GESS to nowoczesny i precyzyjny model, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania.

Termometr bezdotykowy testowany klinicznie