Termometry

Wysokiej klasy termometr bezdotykowy lub elektroniczny 

Termometr to sprzęt medyczny, który powinien znaleźć się w każdym domu jako podstawowe wyposażenie apteczki. To właśnie przy użyciu termometru jesteśmy w stanie wykonać prawidłowy pomiar temperatury, identyfikując precyzyjnie temperaturę ciała i wykrywając gorączkę lub stan podgorączkowy, które nierzadko są jednym z pierwszych ostrzeżeń, że w organizmie dzieje się coś złego. Jaki termometr wybrać? Wśród kupujących nowe urządzenia pomiarowe znajdują się zarówno zwolennicy elektronicznych termometrów tradycyjnych, które zastąpiły szklane termometry rtęciowe, jak i poszukujący najnowocześniejszych urządzeń medycznych, takich jak termometry bezdotykowe. 

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

GESS Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy GESS to nowoczesny i precyzyjny model, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Termometry do mierzenia gorączki - Polska Marka GESS

Zastosowanie termometru bezdotykowego oraz innego rodzaju termometrów jest bardzo szerokie, nie zmienia to jednak faktu, że to podstawowe urządzenie medyczne wykorzystywane przede wszystkim w medycynie. Badanie temperatury to czynność z pozoru prosta, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Zastanawiasz się jak mierzyć temperaturę ciała? Zapraszamy do artykułu zawierającego instrukcję jak poprawnie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym, w którym znajduje się także kilka wskazówek dotyczących tego, jaki termometr wybrać oraz ranking termometrów zawierający najlepsze modele.

Termometry medyczne – rodzaje

Wciąż nie wiesz, jaki termometr wybrać? Zapoznaj się z ofertą dostępną na rynku - dostępne są różne rodzaje termometrów:

  • Termometry szklane, tradycyjne -  w obecnych czasach mało kto używa termometrów rtęciowych, ponieważ uznano je za niebezpieczne i wycofano z obiegu. Nawet najbardziej zagorzali fani urządzeń zawierających rtęć ze względów bezpieczeństwa coraz częściej decydują się albo na termometry szklane bezrtęciowe (na gal) lub sięgają po termometry elektroniczne. 
  • Lekarskie termometry elektroniczne - w tym przypadku, możemy wyróżnić termometry elektroniczne do mierzenia temperatury pod pachą, w ustach, uszach (douszne) lub w odbycie oraz termometry elektroniczne bezdotykowe, które nie potrzebują kontaktu z ciałem człowieka aby szybko, wiarygodnie i precyzyjnie dokonać pomiaru temperatury. 
  • Termometry bezdotykowe – to właśnie termometr bezdotykowy stał się najbardziej popularnym urządzeniem do pomiaru temperatury z oferty Polskiej Marki GESS. Korzystają z niego zarówno placówki medyczne jak i rodziny na terenie całej Polski. Ile kosztuje termometr elektroniczny Polskiej Marki GESS? Cena termometrów lekarskich naszej dystrybucji widoczna jest w najlepszych sklepach medycznych oraz największych aptekach. Dbamy jednak o to, aby cena termometru bezdotykowego GESS BK8005 była zawsze atrakcyjna. 

Termometry bezdotykowy – bezpieczny i dokładny

Termometr bezdotykowy - jak działa taki przyrząd? Jego funkcjonowanie opiera się na wykorzystaniu odczytu promieniowania podczerwonego (im wyższa temperatura, tym większe promieniowanie podczerwone), które jest odbierane przez specjalny czujnik, zamieniający je na sygnał cyfrowy wyświetlany na ekranie LCD termometru bezdotykowego. Nie jest tu potrzebny żaden bezpośredni kontakt z ciałem badanego dziecka lub dorosłego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest także bardzo krótki czas pomiaru termometrem bezdotykowym. To wszystko sprawia, że profesjonalny termometr bezdotykowy Polskiej Marki GESS to idealny termometr dla dzieci. Pomiar temperatury termometrem bezdotykowym na podczerwień pozwoli w porę wdrożyć odpowiednie postępowanie. Jeśli nie wiesz, czy badany ma gorączkę(ponad 38 C⁰) , czy stan podgorączkowy (między 37-38 C⁰) musisz pamiętać, że temperatura ciała zależna jest od wieku, płci a nawet od miejsca pomiaru - temperatura ciała mierzona w odbycie będzie wyższa niż temperatura wskazana po pomiarze pod pachą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postępować w przypadku gorączki - zachęcamy do przeczytania artykułu: Jak zbić gorączkę

Termometry elektroniczne, bezdotykowe to najlepsze termometry dla dzieci

Dobry termometr dla dziecka oraz niemowlaka to jeden z pierwszych przedmiotów, jakiego poszukują rodzice kompletujący wyprawkę. Nie wiesz, jaki termometr dla niemowląt będzie najlepszy? W przypadku najmłodszych tradycyjny pomiar temperatury, który wymaga bezpośredniego kontaktu przyrządu z ciałem, może być bardzo trudny. Podczas mierzenia temperatury dziecko często wierci się i trudno mu wytrzymać nieruchomo w jednej pozycji gdy ma pod pachą tradycyjny termometr rtęciowy lub inny termometr szklany. Dlatego proponujemy skuteczną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań czyli termometr bezdotykowy. To właśnie termometry elektroniczne bezdotykowe są najczęściej wybierane przez przyszłych rodziców, ponieważ umożliwiają szybki i bezpieczny pomiar temperatury w parę sekund. Są też rodzice, którzy decydują się na tradycyjne rozwiązania, jednak niezależnie od wybranego rodzaju termometru, jest to przydatny przyrząd zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą - termometry elektroniczne bezdotykowe GESS to dobry wybór do mierzenia temperatury ciała zarówno dzieci i dorosłych zarówno w placówkach medycznych jak i domach prywatnych. W przypadku pytań, zawsze służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu.