Termometr bezdotykowy do domowej apteczki

Termometr bezdotykowy do domowej apteczki

Opublikowany : - Kategorie : Default

Rosnący wybór i różne rodzaje termometrów - który wybrać, kompletując domową apteczkę?

Termometr bezdotykowy jest podstawowym elementem wyposażenia każdej apteczki domowej. Subiektywne odczucia każdego z nas mogą być różne. Często słyszymy od bliskich "źle się czuję, chyba mam gorączkę" - aby to zweryfikować, musimy dokonać pomiaru ciepłoty ciała profesjonalnym termometrem, który podpowie nam, czy powinniśmy zdecydować się na zastosowanie leku zbijającego temperaturę, czy wystarczą nieinwazyjne środki naturalne stawiające na nogi - herbata z miodem czy solidna dawka czosnku. 

Który termometr wybrać? Klasyfikacja

Warto zapoznać się z rodzajami termometrów, które są aktualnie dostępne na rynku:

1) Termometry cieczowe - wyglądem przypominają tradycyjne modele rtęciowe, jednak zamiast trucizny, zawierają zastępczą, bezpieczną ciecz. Charakteryzują się lekkością i dokładnością pomiaru, jednak aby przeprowadzić badanie potrzebujemy przynajmniej kilka minut - nie polecamy tego modelu do pomiaru temperatury dzieciom i niecierpliwym dorosłym

2) Termometry elektroniczne kontaktowe - za pomiar temperatury w tym urządzeniu najczęściej odpowiada sonda z wbudowanym czujnikiem temperatury, która przekazuje informacje do czytnika. Wymaga kontaktu z ciałem osoby badanej: pod pachą, w ustach, w odbytnicy lub pochwie. Są lekkie i tanie. Ten model przeprowadza badanie szybciej niż cieczowy, podaje wyniki z dokładnością do nawet 0.01 miejsca po przecinku - dlatego właśnie w tej kategorii znajdują się termometry specjalistyczne - np. owulacyjne. Warto wspomnieć także o modelach dousznych, które działają na podczerwień, jednak wymagają kontaktu fizycznego z badanym. 

3) Termometry elektroniczne bezdotykowe - to najnowocześniejszy model. 

Jak działa bezdotykowy termometr na podczerwień? Jego funkcjonowanie opiera się na odczytywaniu różnicy temperatur - ciało o podwyższonej temperaturze wytwarza "wyższe" promieniowanie podczerwone. Jego największą zaletą jest szybkość i dokładność pomiaru - termometr bezdotykowy Polskiej Marki GESS ukazuje wynik w 1 sekundę i cechuje się wysoką precyzją pomiaru, której błąd wynosi zaledwie +/- 0,2°C. Model posiada także wbudowaną pamięć 32 pomiarów, co pozwala na porównanie wyników i w razie wdrożonego leczenia ukaże, czy przynosi ono rezultaty, czy może jednak powinniśmy zgłosić się po pomoc do specjalisty. Warto zaznaczyć, że termometr bezdotykowy jest droższy niż poprzednie modele, jednak jego cena rekompensowana jest przez dostęp do najnowszej technologii, która gwarantuje wygodę, higienę i szybkość pomiaru temperatury. 

Termometr bezdotykowy dla dzieci i dla dorosłych

Kiedy zastanawiamy się, jaki termometr wybrać, powinniśmy zadać sobie pytanie - kto będzie z niego korzystał i komu będzie mierzona temperatura? Osoby, które dopiero planują założenie rodziny lub spodziewają się już przyjścia na świat maleństwa, powinny wybrać termometr dla noworodka - w tym przypadku najlepiej sprawdzi się model bezdotykowy, ponieważ nie wymaga przykładania do delikatnej skóry dziecka i pozwala na zebranie pomiaru także podczas snu. Modele cieczowe oraz elektroniczne kontaktowe nie sprawdzą się tak dobrze - ciężko nakłonić ruchliwego malucha do pozostania w miejscu na kilka minut. 

Drugim aspektem, który powinniśmy rozważyć jest wygoda i higiena. Nietrudno się domyślić - w tym wypadku termometry bezdotykowe biją konkurencję na głowę - brak kontaktu ze skórą minimalizuje ryzyko przenoszenia drobnoustrojów: wirusów i bakterii. Najlepszą rekomendacją jest to, że termometry bezdotykowe używane są powszechnie w szpitalach czy placówkach oświaty. 

Termometr na podczerwień Polskiej Marki GESS zawiera eleganckie etui, które pozwala na bezpieczne przechowywanie pomiędzy następnym użyciem. Do zestawu dołączona jest także instrukcja obsługi w języku polskim. 

Najnowsza technologia w atrakcyjnej cenie

Wiele decyzji zakupowych podejmujemy na podstawie ceny - czasami dysponujemy tylko niedużą, określoną kwotą. Jeśli poszukujemy podstawowego modelu i nie przeszkadza nam dłuższy czas oczekiwania na wynik i każdorazowa dezynfekcja - wybór modelu elektronicznego będzie wystarczający. Jeśli dysponujemy nieco wyższym budżetem, powinniśmy zdecydować się na inwestycję w termometr bezdotykowy, który posłuży nam przez lata, zapewni wygodny, higieniczny i błyskawiczny pomiar. 

Termometr bezdotykowy - ranking, forum i opinie 

W ostatnim czasie w Internecie pojawiło się wiele rankingów najlepszych termometrów bezdotykowych. Musimy jednak uważać, ponieważ wiele z nich to nic innego jak opłacone reklamy konkretnych modeli. Dokonajmy wyboru kierując się zdrowym rozsądkiem, porównajmy interesujące nas parametry. Warto zwrócić uwagę na: dokładność pomiaru, czy produkt zarejestrowany jest jako wyrób medyczny i posiada odpowiednie certyfikaty, czas badania, pamięć pomiarów oraz wysokość ceny - nie warto przepłacać tylko dlatego, że konkretny model pojawił się na stronie naszego ulubionego blogera. 

Apteczka domowa - poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji 

Kompletując domową apteczkę, powinniśmy zdecydować się także na zakup inhalatora, który pozwala na bezpieczne i skuteczne podawanie leków podczas nebulizacji oraz ciśnieniomierza, który umożliwi codzienną kontrolę nad jednym z najważniejszych parametrów zdrowia, jakim jest ciśnienie naszej krwi. 

Zapraszamy do składania zamówień - w razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą! 

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Produkty powiązane

Udostępnij