Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Jaki termometr dla niemowlaka wybrać?

Opublikowany : - Kategorie : Default

Gorączka u niemowlęcia zawsze jest powodem do niepokoju rodziców czy opiekunów. Najczęstszymi przyczynami podwyższonej temperatury u dziecka są infekcje wirusowe lub bateryjne. Do kontroli temperatury konieczny jest odpowiedni termometr dla niemowlaka. Jakie są rodzaje urządzeń do mierzenia temperatury? Czy warto kupić termometr bezdotykowy dla niemowlaka? Jaki termometr dla dziecka będzie najlepszy?

Przyczyny gorączki u niemowlaka

Wartość temperatury informuje nas o stanie zdrowia dziecka, dlatego termometr dla niemowlaka musi być  bardzo dokładny. Prawidłowa temperatura ciała małego dziecka waha się między 36,5 a 37,2 stopniami Celsjusza. O gorączce mówimy wtedy, kiedy temperatura dziecka przekracza 38°C. U niemowląt system termoregulacji nie jest jeszcze całkowicie uformowany. Dlatego też wahania temperatury w ciągu dnia, a także lekko podwyższona ciepłota ciała bez wyraźnego powodu, są zjawiskiem całkowicie normalnym. Dokładny termometr bezdotykowy dla niemowlaka pozwoli stwierdzić, czy mamy do czynienia ze stanem podgorączkowym czy z gorączką. Najczęstszymi przyczynami gorączki u małego dziecka są:

· infekcje wirusowe i bakteryjne (nieżyt nosa, zapalenie gardła, oskrzeli, płuc, zapalenie ucha środkowego);

· zapalenie migdałków;

· choroby układu moczowego;

· ząbkowanie (może trwać do 31. miesiąca życia niemowlaka);

· posocznica (sepsa) – wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza;

· rumień nagły (gorączka trzydniowa);

· przegrzanie.

 Gorączka u dziecka - przyczyny. Sprawdź nasz artykuł!termometr dla niemowlaka jaki wybrać?

Termometr dla niemowlaka – rodzaje

Każdy zatroskany rodzic zastanawia się, jaki termometr dla niemowlaka będzie idealny. Kontrola temperatury ciała pomaga ustalić, w jakim stanie jest zdrowie dziecka. Na rynku mamy kilka rodzajów urządzeń do pomiaru temperatury dla niemowlaka.

1. Termometry szklane – kiedyś znane jako termometry rtęciowe (rtęć została wycofana z obrotu w 2009 roku w krajach Unii Europejskiej z powodu toksyczności oparów i zastąpiona inną cieczą). Urządzenia charakteryzują się dokładnością i niską ceną, jednak są bardzo podatne na stłuczenia. Czas pomiaru jest wyjątkowo długi w porównaniu do innych przyrządów do kontroli temperatury (np. do termometru elektronicznego bezdotykowego dla niemowlaka) i zajmuje ok. 5 minut. Z tego względu wybór tradycyjnego termometru dla noworodka i małego dziecka nie jest dobrym pomysłem.

2. Termometr paskowy – urządzenie jest łatwe w obsłudze i niedrogie, jedna niezbyt dokładne. Termometr przykleja się do czoła i sprawdza zabarwienie paska ze wzornikiem. Przyrząd jest przydatny w sytuacji, kiedy potrzebujemy szybkiego i orientacyjnego pomiaru temperatury. Niewskazany jako termometr dla dziecka. 

3. Termometr elektroniczny – najnowocześniejszy rodzaj urządzenia do pomiaru temperatury. Można wyróżnić termometr dla niemowlaka bezdotykowy i dotykowe termometry elektroniczne. Te ostatnie są tańsze, ale wykazują podatność na pole elektromagnetyczne wywoływane przez aparaturę medyczną i urządzenia telekomunikacyjne. Można wyróżnić termometr dotykowy dla niemowlaka z miękkim lub twardym zakończeniem. Termometr elektroniczny z miękką końcówką zdecydowanie bardziej sprawdzi się w przypadku małych dzieci (również jako termometr dla niemowlaka do odbytu). Urządzenia bezdotykowe (termometry elektroniczne na podczerwień) charakteryzują się dokładnym i bardzo szybkim pomiarem, jednak są droższe od pozostałych rodzajów. Kolejnym rodzajem termometru elektronicznego dla niemowlaka jest termometr w smoczku, którego czas pomiaru wynosi 2-3 minuty. Niestety – dziecko nie zawsze ma ochotę na smoczek i wtedy mierzenie temperatury może być problematyczne. Jak wybrać najlepszy termometr dla dziecka? O tym w dalszej części artykułu.

Jaki termometr dla noworodka i niemowlaka?

Jaki jest dobry termometr dla niemowlaka? Termometry dla dzieci muszą bardzo dokładne. Dzięki rzetelnemu pomiarowi wiemy, jak wysoka jest ciepłota ciała, i w jakim stanie jest zdrowie malucha. Pomiar temperatury u dziecka powinien być jak najmniej kłopotliwy. Dzieci są ruchliwe i niecierpliwe, dlatego urządzenia do mierzenia temperatury muszą działać sprawnie. Kolejna cecha, jaką powinien mieć najlepszy termometr dla niemowlaka, jest szybkość pomiaru. Mierzenie temperatury u niemowląt oraz małych dzieci nie jest łatwe, dlatego dobry termometr powinien ułatwić nam to zadanie.

Dlaczego warto kupić termometr bezdotykowy dla dzieci?

A jaki termometr dla niemowlaka kupić? Najlepszym wyborem jest dobry termometr bezkontaktowy laserowy. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a czas pomiaru trwa zaledwie kilka sekund. Co więcej – mierzenie temperatury termometrem dla niemowlaka na podczerwień może odbywać się nawet wtedy, kiedy dziecko śpi. Tak jak wskazuje sama nazwa urządzenia, termometry bezdotykowe dla noworodka nie wymagają kontaktu z ciałem. Termometr elektroniczny dla niemowlaka jest bardzo dokładny (błąd pomiary wynosi zaledwie 0,01°C), jednak należy pamiętać, aby zawsze przed użyciem zapoznać się z dołączoną do przyrządu instrukcją obsługi. Warto dodać, że niektóre termometry bezdotykowe na podczerwień mogą zmierzyć nie tylko ciepłotę ciała dziecka, ale również mleka w butelce, pokarmów czy wody do kąpieli. Mimo że cena termometru dla niemowlaka jest dość wysoka, to jednak warto zainwestować w urządzenie.

Sprawdź termometr bezdotykowy Polskiej Marki GESS - sklep medyczny.store

bezdotykowy termometr dla niemowląt GESS

Bezdotykowy termometr dla niemowlaka do czoła, czy do ucha?

Termometr bezdotykowy dla niemowlaka to najlepsze urządzenie do pomiaru temperatury. Można wyróżnić urządzenie czołowe lub douszne. Termometr do ucha dla niemowlaka mierzy temperaturę wewnątrz ciała malucha, dzięki czemu pomiar charakteryzuje się wyjątkową dokładnością. Natomiast mierzenie temperatury bezdotykowym termometrem dla niemowląt na czole jest o wiele prostsze.  Zakup termometru dla dziecka wcale nie łatwy, dlatego warto zaufać dobrym, sprawdzonym markom. Jaki termometr wybrać? Polecamy testowane klinicznie urządzenie polskiej marki GESS, charakteryzujące się precyzyjnym pomiarem i dobrą ceną. Urządzenie jest dla nas zwycięzcą w naszym rankingu termometru dla niemowlaka na 2022 rok. 

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Produkty powiązane

Powiązane posty

Udostępnij