Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dokładny?

Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dokładny?

Opublikowany : - Kategorie : Default

Wiele osób zastanawia się, który ciśnieniomierz wybrać - nadgarstkowy czy naramienny? W tym artykule skupimy się na tych pierwszych - wyszczególnimy ich zalety i zastanowimy się, dla kogo wybór aparatu nadgarstkowego będzie najodpowiedniejszy. Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest wiarygodny i kiedy aparat nadgarstkowy do mierzenia ciśnienia to najlepszy wybór? Sprawdź!

Kiedy składamy komuś życzenia, niezależnie od okazji, kładziemy nacisk na jedno - życzymy przede wszystkim zdrowia. Nie bez powodu - w życiu człowieka jest to najważniejsza wartość. Aby móc zadbać o nie kompleksowo, powinniśmy zdecydować się na zakup kilku podstawowych urządzeń, w tym ciśnieniomierza, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Dzięki tej jednorazowej inwestycji możesz dokonywać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi bez wychodzenia na zewnątrz zawsze wtedy, kiedy poczujesz się gorzej; a jeśli chorujesz na nadciśnienie - bez trudu skontrolujesz, czy wdrożone leczenie przynosi efekty. 

Jak działa ciśnieniomierz nadgarstkowy? 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy, jak sama nazwa wskazuje, dokonuje pomiaru po umieszczeniu na przegubie ręki osoby badanej, wykorzystując żyłę w nadgarstku. Ze względu na naszą budowę ciała,  jest ona mniejsza niż ta łokciowa, przez co trudniej jest zebrać tak dokładny pomiar, jak w przypadku ciśnieniomierza naramiennego elektronicznego czy zegarowego. W związku z tym pomiar odbywa się metodą oscylometryczną. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jako urządzenie automatyczne nie wymaga od nas poznania procedury pomiaru, wystarczy umieścić urządzenie na nadgarstku i uruchomić. Modele nadgarstkowe posiadają wbudowany rękaw zapinany na rzep. Warto zwrócić uwagę, by wybrany aparat miał duży i czytelny wyświetlacz, aby nie wystąpiły żadne trudności z odczytaniem wyniku. 

Jak mierzyć ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym?

Pomiar ciśnienia aparatem nadgarstkowym jest niezwykle prosty – wystarczy umieścić go na ręce i nacisnąć przycisk startu, a urządzenie wykona całą pracę za nas. Po chwili, na dużym, czytelnym wyświetlaczu ukaże się wynik. Oferowany przez nas automatyczny ciśnieniomierz GESS MINI 2 ma możliwość wykonania nawet 300 pomiarów bez konieczności wymiany baterii. Stabilna praca, nowoczesny wygląd oraz intuicyjna obsługa – tym wszystkim charakteryzuje się ciśnieniomierz nadgarstkowy Polskiej Marki GESS. Opinie klientów, którzy zdecydowali się nabyć tego typu urządzenie, są bardzo pozytywne. Ciśnieniomierze posiada detektor nieregularnego bicia serca czyli miedzy innymi Arytmii. Aparatura posiada aż 3 lata gwarancji, a możliwość przechowywania 120 wyników aż 3 różnych badanych sprawia, że produkt odznacza się niebywałą funkcjonalnością. Dzięki wydajnej pracy oraz jakościowym podzespołom urządzenie pracuje bardzo cicho i niemal niezauważalnie dla otoczenia. Dodatkowym wyposażeniem produktu jest stylowe etui które pełni funkcję oparcia pod nadgarstek podczas wykonywaniu pomiaru. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Polskiej Marki GESS w sklepie medycznym: 

gess mini 2

Ciśnieniomierz nadgarstkowy - "ręką na pulsie" w każdej sytuacji 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe cechuje nieduży rozmiar i niska waga - możesz zabrać go ze sobą do pracy w torebce lub w podróż - z pewnością nie zajmie dużo miejsca w bagażu podręcznym. Wybór tego modelu zapewni Ci spokój ducha i umożliwi pomiar w każdej sytuacji, nawet poza domem. Jest to także świetne rozwiązanie dla osób młodych i aktywnych, które żyją w "ciągłym biegu" i wymagają od aparatu, aby zmierzył ciśnienie możliwie jak najszybciej, aby znów mogli powrócić do wykonywania ulubionych czynności. 

Zalety modelu nadgarstkowego docenią także osoby walczące z otyłością, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru mankietu do ciśnieniomierza naramiennego. 

Czy ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dokładny? 

Specjaliści są zgodni - najbardziej precyzyjną metodą pomiaru ciśnienia krwi jest te przeprowadzone z użyciem ciśnieniomierza zegarowego metodą osłuchową ( Korotkowa ). Jednak z powodu specyfiki tego urządzenia, nie każdy jest zdolny do przeprowadzenia samodzielnie takiego badania - czy z powodu wieku, czy przez ograniczenia ruchowe. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego aparatu, uwzględniając nie tylko stan zdrowia, ale i predyspozycje osoby, która będzie wykonywała pomiar. Ciśnieniomierze nadgarstkowe mają opinie najmniej dokładnych. Nic bardziej mylnego - aparat pokazuje niedokładny wynik często z winy złego wykonania pomiaru. Sprawdź dokładne jak ułożyć nadgarstek i nie spiesz się podczas wykonywania badania.  Głównym zadaniem ciśnieniomierza nadgarstkowego jest przeprowadzenie pomiaru wygodnie i szybko i jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zasad, wyniki będą równie wiarygodne, jak w przypadku innych modeli. 

gess mini 2 obraz

Przy wyborze produktu, jakim jest ciśnieniomierz na nadgarstek, warto zwrócić uwagę, czy sprzęt jest wyrobem medycznym (posiada certyfikaty i deklaracje zgodności) i jest objęty gwarancją producenta. Wszystkie produkty Polskiej Marki GESS są wyrobami medycznymi, dlatego wybierając którykolwiek z propozycji dostępnych na naszej stronie, dokonujesz dobrego wyboru. Zapewniamy także gwarancję door-to-door (od drzwi do drzwi) - odbieramy wadliwy towar od klienta i zwracamy po rozpatrzeniu reklamacji. 

Zadbaj o zdrowie swoich najbliższych i zamów swój egzemplarz ciśnieniomierza nadgarstkowego już dziś w najlepszej cenie 

Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty oraz do wybrania najodpowiedniejszego produktu medycznego dla Twoich potrzeb - oferujemy także opisany aparat do mierzenia ciśnienia na nadgarstek. Oprócz ciśnieniomierzy, posiadamy akcesoria takie jak: mankiety, pompki, zasilacze i wiele innych elementów, niezbędnych do prawidłowego badania ciśnienia krwi.

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Udostępnij