Koncentratory tlenu

Koncentratory tlenu - oferta w dobrej cenie

Polska Marka GESS oferuje Państwu wysokiej jakości koncentratory tlenu do tlenoterapii w atrakcyjnej cenie. To urządzenia medyczne przeznaczone do użytku profesjonalnego w placówkach służby zdrowia oraz do użytku domowego. W skład naszej oferty wchodzą wysokiej jakości koncentratory tlenu stacjonarne do domowej tlenoterapii przy problemach na tle układu oddechowego. Prezentowane aparaty tlenowe sprawdzą się także jako koncentratory tlenu mobilne, przenośne pomiędzy pomieszczeniami w placówkach medycznych i szpitalnych dzięki wyposażeniu ich w kółka jezdne.

Jeżeli chcesz wiedzieć wszystko na temat: "Koncentrator tlenu - co to jest? Jak działa i kiedy go używać?" zajrzyj do naszego poradnika. Opisaliśmy także przebieg i efekty tlenoterapii

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Koncentrator tlenu OxyFlow 5L

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Przepływ : 0-5L / min

Zastosowanie : szpitalne oraz w warunkach domowych 

WERSJA : BASIC - bez pilota 

Koncentrator tlenu OxyFlow 10L

Koncentrator tlenu OxyFlow-10 GESS to urządzenie wytwarzające wysokiej jakości tlen medyczny

Charakteryzuje się ultra-wydajną pracą, pozwalającą na wytworzenie aż 10 litrów tlenu na minutę


Czym jest koncentrator tlenu?

Koncentrator tlenowy to urządzenie, które wytwarza skoncentrowany tlen z powietrza pokojowego w celu dostarczenia go pacjentowi, który z powodów zdrowotnych wymaga tlenoterapii. Urządzenie takie jak koncentrator tlenu jest niezastąpioną pomocą podczas terapii tlenowej w leczeniu chorób płuc, nowotworów oraz schorzeń serca, które objawiają się niewydolnością oddechową.  Aparat tlenowy OxyFlow Polskiej Marki GESS pozwala na znaczący wzrost saturacji krwi, czyli poziomu natlenienia organizmu, który powinien wynosić 95% lub więcej. W jakich przypadkach konieczne jest użycie koncentratorów tlenu do terapii? 

Wszystkie wskazania poniżej wymienionej wyżej wartości powinny być czytelnym sygnałem dla lekarza, aby zastosować tlenoterapię przy użyciu koncentratorów tlenu. 

Jak działa koncentrator powietrza? Tlenoterapia

Kondensator tlenu pobiera powietrze z otoczenia, którego tlen jest składnikiem. Absorbując azot metodą zmiennnociśnieniową, umożliwia wytworzenie i dostarczenie tlenu do organizmu w stężeniu wynoszącym 90% - koncentrat tlenu o tak wysokim stężeniu wytwarzany przez koncentratory tlenu nazywamy tlenem medycznym. Profesjonalne koncentratory generują stałą dostawę tlenu medycznego o stężeniu od 50 do 90%, w wydajności od 5 do 10 litrów na minutę. Filtry oczyszczające oraz nawilżacz powietrza do koncentratora znacząco podnoszą jakość wytwarzanego gazu i sprawiają, że nawilżony i oczyszczony tlen inhalacyjny jest jeszcze lepiej przyswajalny przez organizm pacjenta. 

Jakie koncentratory tlenu warto zakupić? Najważniejsze cechy

Dobry, medyczny koncentrator umożliwia oddzielanie tlenu o wysokiej gęstości od powietrza w sposób ciągły, podnosząc poziomu natlenienie krwi u użytkownika i poprawiając jego parametry zdrowotne. Jaki jest czas pracy koncentratorów tlenu Polskiej Marki GESS? Prezentowany przez nas kompresor tlenowy OxyFLOW GESS jest aparatem zdolnym do nieprzerwanej, 24-godzinnej pracy by umożliwić nieustającą terapię tlenową, a szybkość przepływ tlenu można swobodnie regulować w zależności od potrzeb chorego. Tak działające urządzenia określane są wysokiej jakości koncentratorami tlenu do pracy ciągłej. Podczas poszukiwań nowego koncentratora tlenu warto brać pod uwagę właśnie takie aparaty tlenowe, jakie oferujemy w tym katalogu - skuteczne aparatury tlenowe w atrakcyjnej cenie. Co oczywiste, cena koncentratora tlenu nie może być jedynym kryterium - zachęcamy także do poznania opinii umieszczonych na forach poświęconych koncentratorom tlenu. Odwiedzający je użytkownicy trafnie wskazują najlepsze modele w niskiej cenie o wysokiej jakości. 

Koncentratory tlenu - zastosowanie 

Tlen medyczny, który wytwarzają generatory tlenu, posiada szerokie właściwości i zastosowanie:

• Skutecznie wspomaga procesy lecznicze i rehabilitacyjne - terapia tlenowa z użyciem koncentratorów tlenu prowadzona jest w przypadku osób starszych, chorób nowotworowych oraz takich jak mukowiscydoza, astma, POChP, nadciśnienie czy niewydolność krążenia

• Tlenoterapia znacząco zmniejsza uciążliwie objawy reakcji alergicznych

• Wpływa na poprawę samopoczucie i kondycję psychiczną pacjentów zmagających się z chorobami psychicznymi, między innymi depresją

• Terapia tlenem pomaga walczyć z bezsennością, przemęczeniem i chronicznym stresem 

Jaki koncentrator tlenu wybrać - przenośny czy stacjonarny?

Jaki koncentrator tlenu kupić? Na to pytanie odpowiedzi poszukuje wielu użytkowników. Stacjonarne koncentratory tlenu OxyFlow GESS ze względu na wysoką wydajność i cichą pracę są wykorzystywane w placówkach zdrowotnych: szpitalach i klinikach. Aparaty do tlenoterapii z powodzeniem można użytkować także w domach prywatnych. Ze względu na olbrzymią wydajność ich pracy, koncentratory tlenu GESS pozwalają dostarczyć nawet 5 lub 10 litrów tlenu na minutę, cechują się nieco większymi gabarytami niż przenośne koncentratory tlenu na baterie. Gwarantują one jednak niezawodność oraz efektywną pracę, która przyniesie ulgę pacjentom zmagającym się z każdym rodzajem niewydolności oddechowej, bez względu na to, czy jest ona spowodowana chorobami, alergią czy stresującym trybem życia. 

Koncentrator tlenu bezpieczniejszy od butli z tlenem 

Każdy agregat tlenowy Polskiej Marki GESS jest łatwy w obsłudze, a co ważne, korzystanie z koncentratora tlenu jest znacznie bezpieczniejsze niż używanie butli tlenowej. Nie tylko nie stwarza on niebezpiecznego ryzyka wybuchu, ale zapobiega sytuacji, w której tlen mógłby zostać podany w sposób mogący zaszkodzić pacjentowi. Dodatkowo, butla tlenowa posiada możliwość przechowywania tylko określonej objętości gazu, co z czasem zmusza użytkowników do poszukiwania nowego źródła tlenu, natomiast koncentrator tlenowy produkuje tlen na bieżąco, w zależności od zapotrzebowania.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu - hurtownia i dystrybutor sprzętu medycznego, Admed Kwidzyn.