Akcesoria do ciśnieniomierzy: mankiety, gruszki i zasilacze. Jakie wybrać?

Akcesoria do ciśnieniomierzy: mankiety, gruszki i zasilacze. Jakie wybrać?

Opublikowany : - Kategorie : Default

Ciśnieniomierz dla wielu osób jest bardzo ważnym wyposażeniem domowej apteczki. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na nadciśnienie, przyjmujących leki na stałe, a także osób, które zmagają się ze zbyt niskim ciśnieniem. Ciśnieniomierz jednak jest sprzętem, który dobrze jest mieć w swoim domu niezależnie od tego czy cierpimy na jakieś dolegliwości zdrowotne, czy nie. Czasami jednak coś w naszym ciśnieniomierzu się zepsuje - wtedy należy kupić wymienne części wymienne do ciśnieniomierza. Istnieje wiele części do ciśnieniomierzy, które pomocne są w korzystaniu z tego urządzenia. Jakie akcesoria i części do ciśnieniomierza kupić?

Ciśnieniomierz – co to za urządzenie i jakie są rodzaje ciśnieniomierzy? 

Ciśnieniomierz to urządzenie pomiarowe, za pomocą którego można mierzyć ciśnienie tętnicze osoby zewnętrznie, na ramieniu lub na nadgarstku. Wartości ciśnienia tętniczego krwi są zwykle podawane w niezgodnych z SI jednostkach milimetrów słupa rtęci (mmHg). Urządzenia pomiarowe, które działają według różnych metod, pokazują górne (skurczowe) i dolne (rozkurczowe) ciśnienie tętnicze z różną dokładnością.

Domowe ciśnieniomierze to zwykle urządzenia cyfrowe, które mierzą ciśnienie krwi niemal automatycznie. Oto jak używasz ciśnieniomierza: załóż mankiet na ramię lub nadgarstek i włącz urządzenie. Mankiet napełnia się i mierzy ciśnienie krwi. Następnie powietrze ucieka z mankietu. Po zakończeniu pomiaru na wyświetlaczu pojawia się wynik pomiaru. Średnio wartość skurczowa powinna wynosić 120 mmHg, a rozkurczowa 80 mmHg. Jeśli twoje wartości ciśnienia krwi są stale wyższe lub niższe, powinieneś porozmawiać o tym z lekarzem.

Oferowane są dwa główne typy ciśnieniomierzy: ciśnieniomierze elektroniczne i manualne.

Elektroniczne ciśnieniomierze: automatycznie mierzą ciśnienie tętnicze krwi i wyświetlają zmierzoną wartość w postaci cyfr. Są używane głównie przez pacjentów do samodzielnego pomiaru, ale coraz częściej także przez pracowników służby zdrowia. Oferowane są dwa główne typy elektronicznych ciśnieniomierzy:

  • Naramienny: te łatwe w użyciu urządzenia składają się z mankietu i elektronicznego manometru. Pomiary elektroniczne ciśnienia krwi na ramieniu mogą być bardziej bolesne niż w przypadku modeli nadgarstkowych.
  • Nadgarstkowy: te modele mają mankiet, który zakłada się wokół nadgarstka. Obudowa manometru elektronicznego jest mocowana bezpośrednio na mankiecie, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca. Urządzenia te są idealne dla pacjentów, którzy często są w ruchu. 

Sprawdź ciśnieniomierze oferowane przez profesjonalny sklep medyczny www.medyczny.store:

Manualne ciśnieniomierze: te tradycyjne ciśnieniomierze są przeznaczone głównie do użytku przez pracowników służby zdrowia. Umożliwiają pomiar ciśnienia krwi pacjenta metodą osłuchową. Są używane ze stetoskopem i nadmuchiwanym mankietem połączonym z manometrem igłowym. 

Ciśnieniomierz jednoręczny: te urządzenia są najpopularniejszymi spośród wszystkich ciśnieniomierzy. Manometr jest tutaj połączony z balonikiem pompy, a nie z mankietem. Gruszka do ciśnieniomierza jest częścią urządzenia, która napełnia mankiet w celu pomiaru ciśnienia krwi. W przeciwieństwie do mankietów na nadgarstki balony z pompką umożliwiają bardzo szybką wymianę mankietu w celu dostosowania do morfologii pacjenta poprzez proste usunięcie rurki łączącej manometr z mankietem. Jest to niezaprzeczalna korzyść dla lekarzy rodzinnych, którzy widzą w swoich gabinetach osoby w każdym wieku i o różnej wadze. Jedyną wadą jest to, że użytkownik musi znosić ciężar manometru na balonie za każdym razem, gdy jest używany.

Czym są akcesoria do ciśnieniomierza i do czego służą?

  • Akcesoria do ciśnieniomierza są elementami potrzebnymi do jego prawidłowego funkcjonowania. Wyróżniamy takie akcesoria jak:
  • Manometr do ciśnieniomierza - To przyrząd do pomiaru ciśnienia, wyposażony w skale, na której odczytywana jest wartość ciśnienia.
  • Gruszka do ciśnieniomierza z zaworkiem – to część, która jest ręcznie pompowana, dzięki czemu napełnia mankiet powietrzem w celu pomiaru ciśnienia krwi.
  • Mankiet do ciśnieniomierza - to taki rękaw, który zakłada się na rękę, udo lub nadgarstek, w który wpompowywane jest powietrze, które zaciska mankiet na ręce.
  • Zasilacze sieciowe do ciśnieniomierza – zasila ciśnieniomierz, jest alternatywą dla baterii.
  • Stetoskop do pomiaru ciśnienia - za pomocą stetoskopu słyszalne są zmiany w przepływie krwi podczas napełniania i deflacji.

Mankiety do ciśnieniomierza Omron, GESS oraz Microlife w sklepie medycznym:

mankiet do ciśnieniomierza microlife, omron, gess

Jakie są akcesoria do ciśnieniomierzy?

  • manometr do ciśnieniomierza,
  • gruszka do ciśnieniomierza (z zaworkiem lub bez),
  • mankiet do ciśnieniomierza – występujący w różnych wielkościach: mankiet standardowy, duży mankiet xxl do ciśnieniomierza dla otyłych, mankiet dziecięcy
  • zasilacz do ciśnieniomierza,
  • stetoskop do pomiaru ciśnienia
  • wężyk do ciśnieniomierza,
  • złączka do ciśnieniomierza.

Dlaczego warto wybrać części zamienne do ciśnieniomierza GESS?

Niezależnie od tego, czy jest to zasilacz, mankiet, gruszka do ciśnieniomierza, stetoskop czy wiele więcej. Jeśli szukasz akcesoriów do ciśnieniomierza, dobrze trafiłeś. Części zamienne do ciśnieniomierza GESS to gwarancja najwyższej jakości w rozsądnych cenach, z szybką dostawą i zgodnie z najwyższymi standardami obsługi. Niezależnie od tego, czy zdiagnozowano u Ciebie wysokie ciśnienie krwi, czy po prostu chcesz mieć oko na swoje zdrowie, ciśnieniomierz jest niezbędny, aby utrzymać ciśnienie pod kontrolą. Szukasz dodatkowego mankietu do pomiaru ciśnienia krwi lub innego mankietu w innym rozmiarze? Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich części zamiennych i akcesoriów do ciśnieniomierzy marki GESS.

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Powiązane posty

Udostępnij