Jaki ciśnieniomierz kupić? Opinie i praktyczne porady

Jaki ciśnieniomierz kupić? Opinie i praktyczne porady

Opublikowany : - Kategorie : Default

Jaki kupić ciśnieniomierz to pytanie, które coraz częściej zadają użytkownicy sieci. Nie bez powodu - problemy z ciśnieniem (nadciśnienie, niedociśnienie) dotyczą coraz większej liczby ludzi na całym świecie. Mają na to wpływ szybkie tempo życia i silny stres. Dlatego też coraz więcej osób inwestuje w kupno dobrego ciśnieniomierza. Warto wyrobić w sobie nawyk mierzenia ciśnienia i monitorować stan swojego zdrowia. Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz? Jak dobrać ciśnieniomierz do indywidualnych potrzeb użytkownika? Jaki kupić ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy? Zapraszamy do lektury! 

Rodzaje ciśnieniomierzy – automatyczne i zegarowe

Urządzenia różnią się wielkością, sposobem działania i funkcjami dodatkowymi w ciśnieniomierzach. Podstawowy podział opiera się na sposobie działania. Na tej podstawie możemy wyróżnić ciśnieniomierze elektroniczne i ciśnieniomierze zegarowe. Pierwszy rodzaj urządzenia jest prosty w obsłudze. Ciśnieniomierz bazuje na metodzie oscylometrycznej - ciśnienie tętnicze jest wyczuwalne za sprawą strumienia krwi, który przepływa pod mankietem i powoduje jego drgania. Dobry ciśnieniomierz naramienny elektroniczny ma również funkcje dodatkowe np. pokazuje arytmię serca, mierzy puls, zapisuje wyniki pomiarów, posiada funkcję głosową, łączność Bluetooth. Jak mierzyć ciśnienie urządzeniem elektronicznym? Bardzo prosto, ponieważ ciśnieniomierz automatyczny większość pracy wykonuje za nas (w przeciwieństwie do sprzętu mechanicznego). Ciśnieniomierze zegarowe to tradycyjne urządzenia, które nie zawierają elementów elektronicznych. Sprzęt, który można spotkać w gabinetach lekarskich, wykorzystuje mechanizm sprężynowy i metodę Korotkowa (osłuchową). Podczas mierzenia ciśnienia wyróżnia się pięć faz Korotkowa, wśród których najważniejszymi są faza pierwsza (odpowiada za wynik ciśnienia skurczowego) i piąta (informuje o ciśnieniu rozkurczowym). Ciśnieniomierze zegarowe są trudniejsze w obsłudze, ale bardziej dokładne. Pytanie brzmi - jaki ciśnieniomierz kupić?

Jaki ciśnieniomierz wybrać? Cechy dobrego ciśnieniomierza

Wybór dobrego ciśnieniomierza wcale nie jest prosty. Aktualnie na rynku mamy bardzo duży wybór urządzeń. Producenci zachęcają niskimi cenami i atrakcyjnymi funkcjami. Warto wziąć pod uwagę kilka cech, które musi mieć dobry ciśnieniomierz:

· dokładny pomiar ciśnienia – urządzenie powinno wskazywać wiarygodny i rzetelny wynik (błąd pomiaru wynosi do 3 mm Hg), niedokładny ciśnieniomierz może zrobić nam więcej krzywdy niż pożytku (np. nie wykryć złego ciśnienia);

· łatwość obsługi – ta cecha szczególnie dotyczy urządzeń dla osób starszych, których może zniechęcić zbyt duża ilość skomplikowanych funkcji;

· czytelny ekran LCD – istotne, aby w każdych warunkach oświetleniowych wynik był widoczny;

· odpowiednia jakość wykonania, wytrzymałość – najlepszy ciśnieniomierz to taki, który będzie służyć nam latami, dlatego ważne, by był dobrze wykonany (twarde tworzywo), a jego elementy ścisłe przylegały do siebie;

· informowanie o poziomie naładowania baterii, i o ewentualnych problemach technicznych;

· ciśnieniomierz opinie – warto wiedzieć, co o danym ciśnieniomierzu sądzą jego użytkownicy (jaki ciśnieniomierz wybrać forum). 

Jaki kupić ciśnieniomierz dla seniora?

Osoby starsze są najbardziej narażone na problemy z ciśnieniem, dlatego powinni obowiązkowo zaopatrzyć się w urządzenie. Ciśnieniomierz – jaki wybrać dla seniora? Przede wszystkim prosty w obsłudze i niezawodny. W przypadku starszych osób sprawdzi się dobry ciśnieniomierz elektroniczny naramienny z dużym wyświetlaczem. Najlepiej, jeśli urządzenie nie będzie miało wielu funkcji dodatkowych. Ciśnieniomierz odpowiedni dla seniora powinien wykrywać arytmię serca i zapisywać wyniki pomiaru w pamięci. Jaki ciśnieniomierz wybrać na prezent dla seniora? Starszym osobom polecamy ciśnieniomierz OMRON M3 Comfort (wysokie miejsce w rankingu ciśnieniomierzy 2021), który ma duży ekran, wykrywa arytmię i nadciśnienie. Dobrym ciśnieniomierzem naramiennym z zasilaczem (lub na baterię) jest również dokładny ciśnieniomierz polskiej marki GESS.

Sprawdź polecane ciśnieniomierze automatyczne - sklep Medyczny Store

jaki ciśnieniomierz kupić dla seniora?

Który ciśnieniomierz dla osób aktywnych?

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, szczególnie powinny kontrolować swoje ciśnienie. Jaki ciśnieniomierz dla sportowca? W przypadku aktywnych osób sprawdzi się nowoczesne urządzenie z wieloma dodatkowych funkcji (np. łączność bluetooth z aplikacją na telefonie). Dobrą opcją dla aktywnych osób jest niewielki ciśnieniomierz nadgarstkowy, który zajmuje mało miejsca i jest poręczny. 

Powiększony mankiet – jaki kupić ciśnieniomierz dla osoby otyłej?

Osoby otyłe są najbardziej narażone na nadciśnienie, dlatego również powinny regularnie mierzyć ciśnienie. Zwykły ciśnieniomierz naramienny może nie być wystarczający, dlatego warto kupić ciśnieniomierz z większym mankietem (XXL). U osób otyłych także sprawdzi się ciśnieniomierz nadgarstkowy, którego nie trzeba naciągać na ramię.

Ciśnieniomierz dla dzieci i nastolatków – który wybrać?

W wypadku dzieci sprawdzi się wyłącznie dobry ciśnieniomierz naramienny. Najlepiej, jeśli będzie to tradycyjny ciśnieniomierz zegarowy, ponieważ jest on najbardziej dokładny. Należy dobrać odpowiedni rozmiar i wzór mankietu ciśnieniomierza dla dzieci. Kolorowy mankiet bardziej przyciąga uwagę najmłodszych i sprawia, że pomiar ciśnienia przebiega w przyjemnej atmosferze. Nastolatkowie mogą już skorzystać z ciśnieniomierzy dla dorosłych (zarówno naramiennych, jak i nadgarstkowych). 

Jaki ciśnieniomierz będzie dla Ciebie najlepszy? Podsumowanie

Wybór ciśnieniomierza zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Inne urządzenie będzie odpowiednie dla seniora, a inne dla kilkuletniego dziecka. Należy się również zastanowić, jak często, i gdzie będziemy używać ciśnieniomierza. Niezależnie jednak od potrzeb, urządzenie powinno być dokładne i dobrze wykonane. Jaki ciśnieniomierz będzie wytrzymały? Taki, który jest wykonany z twardego tworzywa sztucznego, i którego elementy przylegają do siebie. Warto dobrze przemyśleć wybór dobrego ciśnieniomierza i cieszyć się sprzętem przez lata - wybierz najlepszy ciśnieniomierz z naszej oferty. Zapraszamy!

Wszystkie treści przedstawione na stronie gess.com.pl mają wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny i nie zastępują porady lekarskiej ani żadnej innej. Przed zastosowaniem jakichkolwiek porad z treści zamieszczonej w serwisie, należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Artykuł zawiera autopromocję.

Powiązane posty

Udostępnij